Державна екологічна інспекція у Херсонській області закликає захистити природу Херсонщини від пожеж!

На території Херсонської області мають місце непоодинокі випадки лісових пожеж, масового випалювання стерні, поживних решток, сухої рослинності на полях, смугах відводу доріг, лісосмугах, на схилах ярів, випалювання сухої водно-болотної рослинності, що призводить до непоправних наслідків і багатотисячних збитків, значного забруднення атмосферного повітря, порушення стану біогеоценозів, змін фізико-хімічного і гідрологічного режиму екотопів, порушення стабільності екосистем, пониження родючості та протиерозійної стійкості ґрунтів.

Державна екологічна інспекція у Херсонській області нагадує, що за самовільне випалювання сухої рослинності передбачена адміністративна відповідальність. Відповідно до ст. 77-1 КУпАП – випалювання стерні, луків, пасовищ, рослинності або її залишків та опалого листя – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у сумі від 170 до 340 грн, а на посадових осіб від 850 до 1190 грн. За ті ж самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, на громадян накладається штраф у сумі від 340 до 680 грн, на посадових осіб від 1190 до 1700 грн. А також, відповідно до ст. 77 КУпАП за порушення вимог пожежної безпеки в лісах - накладення штрафу на громадян 85 до 255 грн і на посадових осіб від 255 до 850 грн.

Державна екологічна інспекція у Херсонській області закликає населення знайти альтернативу спалюванню рослинності, стерні та різних видів поживних решток, бути свідомими і обачливими під час відвідування лісів, особливо на територіях природно-заповідного фонду.

Державна екологічна інспекція у Херсонській області звертається до всіх громадян: бути уважними, свідомими та небайдужими до оточуючого середовища. Бережіть природу та красу нашого краю!

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці