Спалювання опалого листя та наслідки!

Володимир Михайлович Заболоцький – виконуючий обов’язки начальника Державної екологічної інспекції у Херсонській області, 31 жовтня 2019 року прийняв участь в телепередачі «Тема дня», яка транслюється на телеканалі «UA:Херсон»

Головною темою ефіру стали питання щодо спалювання опалого листя та відповідальності за даний вчинок, шкоди навколишньому природному середовищу до якої призводить спалювання листя та іншої сухої рослинності.

Володимир Заболоцький наголосив на тому, що Державна екологічна інспекція у Херсонській області попереджає громадян, що чинним природоохоронним законодавством взагалі категорично заборонено спалювання будь-якої кількості опалого листя та залишків рослинності. Особа, яка вчинила дане правопорушення, нестиме адміністративну відповідальність відповідно до частини першої статті 77–1. Більше того, забороняється навіть згрібати листя з-під групи дерев і чагарників у лісопарках, парках, гідропарках, скверах, садах, за винятком ділянок загонів тощо, тому що це призводить до винесення органічних добрив, зменшення ізоляційного шару для ґрунту, який запобігає випаровуванню ґрунтової вологи та промерзанню коріння. Листя має залишатися на зиму під деревами, а весною його можна неглибоко прикопати або з допомогою механізмів змішати з ґрунтом, що приведе до його мінералізації. Згрібати листя слід лише тоді, коли воно негативно впливає на зовнішній вигляд (партерний газон, пам’ятники і меморіальні комплекси, площі, дитячі майданчики, спортивні комплекси, головні алеї зелених насаджень, галявини, квітники тощо). Також листя та залишки рослинності можна компостувати, забезпечивши ґрунт необхідними поживними речовинами, зробивши його родючішим, а все, що непридатне до вжитку, варто відвести на сміттєзвалище або до сміттєзбиральної машини.

Також Володимир Заболоцький наголосив і на тому, що в процесі спалювання сухого листя в атмосферне повітря потрапляє велика кількість шкідливих речовин, які були накопиченні в листві за період весни та літа. Дим від спалюваного листя швидко наповнює довкілля, проникаючи у домівки навіть крізь зачинені вікна та двері. Повітря стає гірким і важким, ускладнюється дихання, а вдихання продуктів згорання цих сполук є надзвичайно небезпечним для здоров'я.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці