Екологи Херсонщини приймуть участь в заходах екологічно безпечної утилізації пестицидів

 Згідно з даними інвентаризації, проведеної у 2019 році на території Херсонської області зберігаються понад 1880 тон безхазяйних непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин (далі – ХЗЗР).

Склади, на яких зберігаються непридатні до використання ХЗЗР практично всі напівзруйновані. Умови їх утримання та зберігання на них непридатних ХЗЗР не відповідають вимогам екологічної безпеки, що створює загрозу для природного навколишнього середовища шляхом потрапляння отрутохімікатів до ґрунту і водоносних горизонтів.

На виконання розпорядження голови Херсонської обласної державної адміністрації від 05 листопада 2019 року № 738 «Про обласну комісію з вивезення безхазяйних заборонених і непридатних до використання в сільському господарстві хімічних засобів захисту рослин» обсягом 110 тон з території Білозерського району» розпочато роботи з екологічно безпечного збирання, перезатарення, перевезення, зберігання непридатних до використання в сільському господарстві ХЗЗР.

До кінця 2019 року планується вивезти безхазяйні пестициди, що знаходяться на території Білозерського району, а саме: 65,2 тони, що знаходяться на складі Агрофірми Радгоспу «Білозерський» та 44,8 тон, які знаходиться на території Федорівської сільської ради та зберігаються на відкритому майданчику.

Участь у зазначених заходах приймуть державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Херсонської області.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці