Державна екологічна інспекція у Херсонській області інформує!

В зв’язку з резонансною ситуацією, що склалася відносно незаконного видалення зелених насаджень на території міста Херсон, повідомляємо.

Основною функцією Державної екологічної інспекції у Херсонській області є здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням територіальними органами центральних органів виконавчої влади, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та господарювання, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища, в межах наданих повноважень. Видалення зелених насаджень проводиться відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 01 серпня 2006 року № 1045 (далі – Постанова)

Відповідно до пункту 3 Постанови, видалення зелених насаджень на території населеного пункту здійснюється: за рішенням виконавчого органу сільської, селищної, міської ради на підставі ордера. Відповідно до пункту 4 Постанови підставою для прийняття рішення компетентним органом є заява про видалення зелених насаджень, подана юридичною чи фізичною особою (далі - заявник).

Після надходження заяви компетентний орган утворює комісію з питань визначення стану зелених насаджень та їх відновної вартості (далі - комісія), до складу якої входять представники заявника, власника земельної ділянки (користувача), компетентного органу, територіального органу Держекоінспекції, а у разі потреби - балансоутримувача території та комунального підприємства, що здійснює утримання зелених насаджень.

Територіальний орган Держекоінспекції та заінтересовані організації у п’ятиденний строк після надходження запиту надсилають компетентному органу в письмовій формі повідомлення про включення свого представника до складу комісії.

Після надходження повідомлень компетентний орган протягом трьох днів затверджує склад комісії. У разі надходження повідомлень про відмову від участі представників територіального органу Держекоінспекції та заінтересованих організацій склад комісії затверджується без таких представників.

Кожному члену комісії надається один примірник акта. У разі відсутності представника територіального органу Держекоінспекції у складі комісії один примірник акта у триденний строк надсилається до територіального органу Держекоінспекції.

Додатково повідомляємо, що за знищення або пошкодження зелених насаджень або інших об’єктів озеленення в межах населених пунктів та за їх межами, передбачена відповідальність за статтею 153 Кодексу України про Адміністративні Правопорушення, а також відповідно до Постанови Кабінету Міністрів від 8 квітня 1999 року № 559 затверджено такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної підприємствами, установами, організаціями та громадянами зеленим насадженням у межах міст та інших населених пунктів.   

Тому для вирішення питань відносно видалення зелених насаджень, необхідно звертатись до відповідних органів місцевого самоврядування.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці