Операція "Первоцвіт 2020"

Державна екологічна інспекція у Херсонській області відповідно до доручення Державної екологічної інспекції України від 17.02.2020 № 59 повідомляє про початок посилення у 2020 році заходів державного нагляду (контролю) щодо збереження ранньоквітучих об'єктів рослинного світу згідно з «Планом спільних заходів Державної екологічної інспекції у Херсонській області, Головного управління Національної поліції в Херсонській області та Херсонського обласного управління лісового та мисливського господарства про посилення заходів державного нагляду (контролю) щодо збереження ранньоквітучих об'єктів рослинного світу у весняно-літній період 2020 року».

Держекоінспекцією попереджено керівників ринків про дотримання вимог природоохоронного законодавства у частині охорони, збереження та недопущення реалізації ранньоквітучих об'єктів рослинного світу, у тому числі дикоростучих рослин, занесених до Червоної книги України. Також направлено листи до районних державних адміністрацій та районних рад з проханням довести інформацію до селищних, міських рад щодо охорони рослин занесених до Червоної книги України, заборони торгівлі ними на ринках та поза їх межами; організації та проведення профілактично-роз'яснювальної роботи серед населення.

Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Херсонської області нагадують, що виявлені випадки грубих порушень вимог природоохоронного законодавства під час збору, транспортування та збуту ранньоквітучих об'єктів рослинного світу, в тому числі, що занесені до Червоної книги України, відносяться до правопорушень, за які передбачена адміністративна відповідальність, а саме:

- ч. 1 ст. 88-1. Порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів тваринного або рослинного світу тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу чи без такої.

- ст. 65. Незаконна порубка і пошкодження дерев або чагарників; перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев або чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Шановні мешканці Херсонщини! Просимо у разі виявлення порушень вимог природоохоронного законодавства щодо реалізації ранньоквітучих об'єктів рослинного світу, у тому числі дикоростучих рослин занесених до Червоної книги, негайно інформувати Державну екологічну інспекцію у Херсонській області за телефоном (0552) 26-23-87. Ставтеся дбайливо до довкілля, зберігайте природні екосистеми та не сприяйте незаконному використанню природних ресурсів, яке завдає шкоди довкіллю.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці