На Херсонщині палії завдали шкоди природі на 250 тисяч.

Щовесни на Херсонщині можна побачити сумну та лякаючу картину - починають горіти очерет та суха рослинність. Від таких пожеж страждають не лише рослини та тварини, а й самі люди.

Державна екологічна інспекція Херсонської області розрахувала розмір шкоди, заподіяної порушенням природоохоронного законодавства у межах територій природно-заповідного фонду НПП «Нижньодніпровський» за 2019 рік.
Заподіяна паліями шкода склала 250 тисяч гривень! Матеріали перевірки було скеровано до Херсонської обласної державної адміністрації та правоохоронних органів для вжиття відповідних заходів щодо встановлення винних осіб та відшкодування заподіяної шкоди.
Фахівці Держекоінспекції області регулярно проводять спільні рейди з правоохоронцями, спеціалістами МНС і відловлюють паліїв сухої трави. І це дає свої результати. Так, інспекцією за 2019 рік було притягнуто до адміністративної відповідальності 30 громадян та посадових осіб за статтями 77 "Порушення вимог пожежної безпеки в лісах" та 77-1 "Самовільне випалювання рослинності або її залишків" Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Держекоінспекція Херсонської області звертається до усіх громадян і нагадує, що самовільне випалювання сухої рослинності – це не лише небезпечно, а й протизаконно.
Дотримуйтесь правил безпеки під час відпочинку на природі та не провокуйте виникнення пожеж! Бережіть власне здоров’я та довкілля!
Фото: Виктория Ремнева (Facebook)

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці