Щодо ситуації з насипним мостом на річці Інгулець біля села Благодатівка Великоолександрівського району

У квітні 2020 року на адресу Державної екологічної інспекції у Херсонській області надійшло звернення від мешканця Херсона щодо незаконного будівництва насипного мосту через річку Інгулець.
Після отримання погодження від Державної екологічної інспекції України, державні інспектори провели позапланову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства ТОВ «Агро-Альянс СХГ» та Благодатівською сільською радою Великоолександрівського району, у частині фактів викладених у зверненні.
Під час огляду території, зазначеної у звернені, на відстані близько 2 км в північно-східному напрямку від с. Благодатівка Великоолександрівського району виявлено споруду з насипу, яка зв’язує берега р. Інгулець.
Під час встановлення обставин сільський голова с. Благодатівка повідомив, що на початку 2020 року місцеві мешканці неодноразово в усній формі зверталися до сільської ради щодо відновлення пішохідної переправи через річку Інгулець. Проте через брак коштів питання лишилось без розгляду. Побудова переправи проводилась місцевими активістами.
За результатами перевірки встановлено, що в основу зазначеної споруди закладено 17 (сімнадцять) залізобетонних труб, які укладені на дно річки, і зверху засипанні сумішшю з каменю та глини. Проектна документація на будівництво не розроблена, не затверджена та не погоджена, документи на отримання права виконання робіт, у т.ч. на землях водного фонду, та прийняття в експлуатацію завершеного будівництва об’єкта відсутні.
За порушення правил використання земель відповідальних осіб Благодатівської сільської ради та посадових осіб ТОВ «Агро-Альянс СХГ» було притягнуто до адміністративної відповідальності та наданий відповідний припис.
Також, інспекція направила низку запитів, зокрема, до Державного агентства рибного господарства у Херсонській області щодо встановлення факту перешкоджання вільного пересування води та водних живих ресурсів, та до Департаменту енергетики та екології ХОДА щодо наявності документів дозвільного характеру тощо.
За результатами отриманих відповідей від компетентних органів, встановлено наступне: дозвіл на будівництво подібної споруди через р. Інгулець на території Благодатівської сільської ради не надавався, насипний міст перешкоджає природному протоку річки та міграції водних біоресурсів.
На сьогодні, до процесу з’ясування обставин будівництва, відповідність будівництва нормам законодавства долучились органи Національної Поліції.
Державна екологічна інспекція Херсонської області інформуватиме громадськість про хід розслідування цієї резонансної справи.
ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці