Щодо повноважень Державної екологічної інспекції у Херсонській області стосовно здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог природоохоронного законодавства в частині охорони атмосферного повітря


До Державної екоінспекції у Херсонській області находить інформація від мешканців міста щодо неприємних запахів та смороду у кількох мікрорайонах Херсона.

Згідно з Положенням про Державну екологічну інспекцію у Херсонській області, затвердженим наказом Державної екологічної інспекції України від 28.04.2020 № 119, зареєстрованим в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за № 499147113292 Інспекція здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням вимог природоохоронного законодавства в частині охорони атмосферного повітря, зокрема щодо:

- виконання загальнодержавних, галузевих або регіональних природоохоронних програм;

- наявності та додержання умов дозволів на викиди забруднюючих речовин;

- забезпечення безперебійної ефективної роботи і підтримання у справному стані споруд, устаткування та апаратури для очищення викидів забруднюючих речовин;

- додержання нормативів у галузі охорони атмосферного повітря.

Відділом інструментально – лабораторного контролю Інспекції здійснюються вимірювання вмісту забруднюючих речовин із стаціонарних джерел викидів в атмосферне повітря, обладнаних місцями відбору проб.

Здійснення державного нагляду (контролю) за станом атмосферного повітря в населених пунктах до компетенції Інспекції не входить.

Разом з тим, повідомляєм: згідно Положення про державну систему моніторингу довкілля, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.03.1998 № 391 Державна екологічна інспекція та її територіальні органи не визначені суб’єктами моніторингу атмосферного повітря.

Якщо у мешканців міста є підозра, що джерелом неприємного запаху є певне підприємство, то вони можуть звернутись із подібною заявою до Державною екологічної інспекції у Херсонській області.

У відповідності до статті 5 Закону України «Про звернення громадян» у зверненні має бути зазначено:

• прізвище, ім’я, по батькові,

• місце проживання громадянина,

• викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

Звернення, оформлене без дотримання зазначених вимог, повертається заявнику з відповідними роз’ясненнями не пізніш як через десять днів від дня його надходження, крім випадків, передбачених частиною першою статті 7 цього Закону.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці