До уваги голів та членів правлінь садівничих товариств!

До Державної екологічної інспекції надходять чисельні скарги щодо недодержання вимог природоохоронного законодавства при поводженні з відходами на території садівничих товариств. У зв’язку з тим, що період вирощування фруктів та овочів закінчується, виникає питання щодо прибирання та вивезення побутових відходів, рослин та їх залишків.

Одна з багатьох проблем, яка щоденно заважає жителям Дніпра вільно дихати, - це випалювання сміття та сухої трави. Спалювання рослинності, її залишків або твердих побутових відходів є серйозним джерелом забруднення повітря та водного середовища.

Відповідно до Закону України «Про відходи», забороняється несанкціоноване скидання і розміщення відходів. Тобто, розміщувати відходи дозволяється лише у спеціально відведених для цього місцях, які не допускають негативного впливу відходів на довкілля та здоров’я людей.

Викидання сміття у непристосованих для цієї мети місцях тягне за собою відповідальність, встановлену законом. Так, у статті 42 Закону України «Про відходи» зазначено, що особи, винні в порушенні законодавства про відходи, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільну чи кримінальну відповідальність за порушення встановленого порядку поводження з відходами, що призвело або може призвести до забруднення навколишнього природного середовища, прямого чи опосередкованого шкідливого впливу на здоров’я людини та економічних збитків.           

Таким чином позбутись смітників можна лише при свідомому ставленні людей до проблеми.

Звертаємося до мешканців Херсонської області не засмічувати навколишнє середовище, берегти край, в якому ми живемо.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці