ЗАГОТІВЛЯ ДЕРЕВ ХВОЙНИХ ПОРІД В ПЕРЕДНОВОРІЧНИЙ ПЕРІОД

 

Державна екологічна інспекція у Херсонській області інформує про посилення заходів державного нагляду (контролю) під час періоду заготівлі дерев хвойних порід в передноворічний період 2021 р.

Нагадуємо, що адміністративним кодексом України за незаконну рубку новорічних ялин передбачений адміністративний штраф згідно ст. 65 «Незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка»,згідно ст. 153 « Знищення або пошкодження зелених насаджень або інших об’єктів озеленення в межах населених пунктів та за їх межами, що не віднесені до лісового фонду» та за порушення порядку придбання чи збуту об'єктів рослинного світу передбачена адміністративна відповідальність згідно ст. 88-1 «Порушення порядку придбання чи збуту об'єктів тваринного або рослинного світу, правил утримання диких тварин у неволі або в напіввільних умовах».

Додатково порушнику, крім адміністративного стягнення, належить відшкодувати шкоду, заподіяну за самовільні порубки, залежно від місця скоєння незаконної рубки новорічної ялинки (в лісі чи в межах населеного пункту) та діаметра дерева у корі біля шийки кореня відповідно до:

Постанови Кабінету Міністрів України від 23.07.2008 № 665 «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу».

Постанови Кабінету Міністрів України від 24.07.2013 № 541 «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд».

Постанови Кабінету Міністрів України від 08.04.1999 № 559 «Такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної зеленим насадженням у межах міст та інших населених пунктів».

Державна екологічна інспекція у Херсонській області звертається до громадян утриматися від неконтрольованого вирубування ялинок напередодні свят, адже це призводить до виснаження хвойних лісів і лісонасаджень.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці