На Херсонщині проходить операція "Новорічна ялинка 2021"

Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища у Херсонській області спільно з працівниками Головного управління національної поліції в Херсонській області та працівниками Херсонського обласного управління лісового та мисливського господарства відповідно до плану спільних заходів щодо проведення операції «Новорічна ялинка» у передноворічний період 2021 року постійно здійснюється державний контроль за пунктами реалізації та шляхами  перевезення новорічних ялинок на території Херсонської області. 

Державна екологічна інспекція у Херсонській області нагадує, якщо цього року ви плануєте встановити вдома живу ялинку, рекомендуємо пересвідчитися, чи не купуєте ви її у браконьєрів. Зробити це можна за допомогою спеціальних програмних рішень. Це мобільний додаток Ялинка.info (доступний на Google Play) та веб-сайт yalynka.info.

Для того, щоб перевірити законність походження ялинки, необхідно на сайті чи у мобільному додатку ввести номер з етикетки, що прикріплена до ялинки. У випадку, якщо така етикетка на дереві або ж інформація за номером в системі відсутня, це може свідчити про нелегальне походження ялинки.

У випадку, якщо ялинку вирощено на власній або орендованій земельній ділянці, документами, що підтверджують законність походження дерева, можуть бути довідка з органу місцевого самоврядування з інформацією про походження лісопродукції, довідка від місцевих правоохоронних органів, акт перевірки контролюючого органу Державної екологічної інспекції або Держлісагенства.

Нагадуємо, що відповідно до статті 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів тваринного або рослинного світу передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу чи без такої.

Звертаємось до громадян із проханням, у разі виявлення фактів незаконних порубок новорічних красунь, або їх реалізації повідомляти на телефон «Гарячої лінії» Інспекції за номером (0552) 26-23-87. 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці