17 червня 2019 року Всесвітній день боротьби з опустелюванням

17 червня 1994 року була прийнята Конвенція ООН про боротьбу з опустелюванням. Цей день міжнародна спільнота відзначає, як Всесвітній день боротьби з опустелюванням. Україна приєдналася до Конвенції в 2002 році згідно з Законом України від 04 липня 2002 року № 61-ІV «Про приєднання України до Конвенції Організації Об'єднаних Націй про боротьбу з опустелюванням у тих країнах, що потерпають від серйозної посухи та/або опустелювання, особливо в Африці». Цього року, з нагоди 25-ї річниці Конвенції, Всесвітній день боротьби з опустелюванням проходитиме під гаслом: "Давайте разом будуватимемо майбутнє".
Для України ця проблема є дуже актуальною і проявляється переважно у областях степової зони. Причинами опустелювання є надзвичайно високий рівень розораності і деградація полезахисних лісосмуг. Попередженням для нас є Олешківські піски на Херсонщині, які давно мають славу найбільшої пустелі Європи. 
До основних шляхів розв’язання цієї проблеми можна віднести заходи, щодо збільшення площі пасовищ, сіножатей, лісів, збереження та відновлення полезахисних лісових смуг, інших захисних насаджень, зміни способів обробки сільськогосподарських земель, створення нових і збільшення площі наявних територій та об’єктів природно-заповідного фонду, створення умов для забезпечення формування екомережі, впровадження екологічно збалансованих технологій землекористування. 
Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухами – це ще одна нагода звернути увагу суспільства на актуальні проблеми збереження земель від деградації.
Пам’ятаймо, природа не в змозі нескінченно пробачати помилок людини. Необхідно зупинити процес зміни ґрунту в бік опустелювання. І це ще можливо, якщо людство буде думати не тільки про сьогоднішній день, а й про майбутнє.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці