Встановлені чисельні порушення вимог природоохоронного законодавства!

Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Херсонської області проведена планова перевірка дотримання вимог природоохоронного законодавства Генічеським міжрайонним управлінням водного господарства, яке здійснює перерозподіл (перекидання) водних ресурсів для забезпечення їх балансу шляхом переміщення води державними меліоративними системами  та надання доступу до них первинним водокористувачам.

          В ході проведення перевірки, в межах водоохоронної зони каналу Р–5–1, в порушення вимог ст. 61 Земельного кодексу України, ст. 89 Водного кодексу України, ст. 42 Закону України “Про охорону земель” виявлено псування земельних ділянок загальною площею 43,75 м2.

Спеціалістом відділу інструментально-лабораторного контролю відібрані проби ґрунту з метою визначення показників та концентрації забруднюючих речовин. 

Під час проведення перевірки, в межах водоохоронної зони каналу Р– 5– 1, водокористувачами повсякчасно здійснюється використання пестицидів та агрохімікатів в порушення вимог чинного законодавства.

Водокористувачів за порушення вимог природоохоронного законодавства притягнуто до адміністративної відповідальності. Після проведення лабораторних досліджень буде проведено розрахунки збитків, заподіяних державі внаслідок забруднення і засмічення земель. 

Генічеським міжрайонним управлінням водного господарства  не в повній мірі дотримуються вимоги дозволу на спеціальне водокористування. Проект зони і поясів санітарної охорони артезіанських свердловин, винесення їх меж в натуру не розроблені та не затверджені, на меліоративному каналі Р–5–1 не проводяться роботи щодо очищення водогосподарської споруди від рослинності та заростей очерету.

За порушення вимог природоохоронного законодавства посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності та надано припис на усунення виявлених порушень.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці